پیامد زیانبار تبلیغات دروغین لیزر رفع مو

پیام های تبلیغاتی مانند حذف دائمی موهای زائد یا لیزر رایگان موهای زائد به دلیل نبود نظارت جدی باعث کشاندن مردم به مراکز غیر مجاز فاقد متخصص پوست و صدمات جبران ناپذیر شده است


خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن متخصصین پوست ایران، این اقدام تخصصی مانند سایر روش های درمانی اگر به درستی و تحت نظر متخصص انجام نشود، می تواند باعث لطمات جبران ناپذیر جسمی، روحی و مالی گردد.


لیزر در از بین بردن موهای زاید، دائمی  نیست و پزشک باید به طور واضح نتیجه درمان را به بیماران گوشزد نماید و از ایجاد انتظارات غیر واقعی پیشگیری کند زیرا هر گونه تبلیغات با محتوای لیزر دائمی موهای زائد، غیر علمی و سودجویانه است.


در خصوص نوع دستگاه باید به این نکته اشاره کرد در کشور ما لیزر الکساندرایت به عنوان لیزر بهتر و گرانقیمت تر معرفی گردیده است در حالی که در افراد با پوست تیره، لیزر دایود و ان دی یاگ با عوارض کمتری همراه است و بیماران باید انتخاب نوع لیزر را به پزشک معالج خود بسپارند.


به اعتقاد کارشناسان انجمن متخصصین پوست ایران، تجربه و دانش پزشک است که با انتخاب لیزر مناسب برای بیمار موجب نتایج درمانی مورد نظر می شود.


چه بسا بیماران زیادی که با همین تبلیغات به سمت مراکز و افراد فاقد صلاحیت کشیده می شوند و دچار عوارضی مانند سوختگی و لک و تاول و جوش های دائمی، لکه های ماندگار پوستی، فولیکولیت واسکارهای پوستی می شوند.


گاهی اوقات مشاهده شده است که در برخی از مراکز غیر مجاز و آرایشگاه ها، دستگاه های خانگی و غیر لیزری برای رفع موهای زائد استفاده می شود که این نوعی کلاهبرداری و سوء استفاده از ناآگاهی است.‌

این صفحه را به اشتراک بگذارید:

مژده مژده

اولین جشنواره کاشت مو و ابروی دائمی قابل رشد پرتراکم و با کیفیت بالا

در استان زنجان در کلینیک پوست و مو و لیزر و کاشت موی پارس

دکتر فرحناز زینعلی

جهت اخذ نوبت و پذیرش و مشاوره لطفا حضوری به کلینیک مراجعه فرمایید

:تلفن تماس
۰۲۴-۳۳۴۴۰۰۶۰
۰۲۴-۳۳۴۶۶۴۵۷
:آدرس مطب و کلینیک

زنجان، کوچمشکی، نرسیده به میدان دادگستری، خیابان پایین دانشگاه پیام نور، پلاک 81، طبقه سوم و چهارم، کلینیک پوست و مو و لیزر پارس

برای مسیریابی روی نقشه گوگل کلیک کنید