مجله زیبایی

آشنایی با لیزر درمانی

اگر از روش های سخت و طاقت فرسا مثل اپیلاسیون و موم و بند و… خسته شده اید لیزر می تواند در برطرف کردن موهای زاید به شما کمک کند. در این روش از اشعه شدیدا متمرکز شده لیزر استفاده می شود که به داخل فولیکول مو نفوذ می کند.
از لیزر می توان برای از بین بردن موهای زاید نواحی مختلف بدن مثل: دست، بازو، پا و زیر بغل و نیز سایر نقاطی که شما را دچار مشکل کرده اند استفاده کرد. دقت و ظرافت لیزر در حذف موی زاید از محل مورد نظر بسیار بالاست، هر پالس از لیزر در کسری از ثانیه عمل کرده و در یک لحظه می تواند تعداد زیادی از موها را از بین ببرد. نواحی با وسعت کم مثل پشت لب کمتر از یک دقیقه و نواحی وسیع تر مثل پشت پا تقریبا یک ساعت به طول می انجامد.
تقریبا در ۹۰ درصد از موارد بعد از ۳ تا ۵ جلسه می توانید خود را به طور دائم از شر موهای زاید خلاص کنید.
لیزر همانند یک روش درمانی عمل می کند، پس نیاز به آموزش و اطلاع رسانی کافی در مورد خطرات احتمالی آن لازم به ذکر است.
قبل از انجام هر کار بهتر است از مجرب و معتبر بودن تکنسین مربوطه آگاهی و اطمینان پیدا کنید.
۶ هفته قبل از لیزردرمانی باید استفاده از سایر روش های کندن مو و نیز الکترولیز را محدود کرده همچنین ۶ هفته قبل و بعد سعی کنید کمتر در معرض نور آفتاب قرار گیرید چون نور خورشید اثر لیزر را کاسته و به مشکلات و عوارض بعد از آن می افزاید.
قبل از شروع کار، موهای ناحیه مورد نظر را کوتاه کنید که فقط چند میلی متر بلندی داشته باشد، سپس بر اساس رنگ پوست و رنگ مو، ضخامت و محل موها، تجهیزات لیزری را برای شما تنظیم می کنند.
زمان انجام دادن لیزر بسته به نوع لیزرو منبع نور مورد استفاده در آن، شما و تکنسین مربوطه باید از عینک های محافظ چشم استفاده کنید.
راهکار مناسب دیگر این که سطح پوست تان را با ژل خنک کننده مخصوص آغشته شود که در نفوذ اشعه لیزر به داخل پوست موثر است. پس از آن اپراتور پالسی از نور لیزر را به منطقه مورد نظر جهت حذف موها می تاباند و برای چند دقیقه آنرا بررسی می کند تا پارامترهای مطلوبی قبل از شروع درمان مورد استفاده قرار گیرند.
زمان لیزر بستگی به ناحیه درمان متغیراست ممکن است از ۱۵ دقیقه تا ۱ ساعت زمان ببرد. بعد از اتمام مراحل روی محل تحت درمان کیسه آب یخ، ژل آلئورا، کرم و لوسیون ضد التهاب قرار می دهند.برای انجام جلسه بعدی درمان فاصله ۶ هفته ای داده می شود.
بعد از انجام لیزر ناحیه مورد نظر ممکن است ظاهری شبیه پوست آفتاب سوخته داشته باشد که ۱ تا ۲ روز بیشتر طول نمی کشد.کمپرس آب سرد و مرطوب کننده ها در از بین بردن این حالت کمک کننده اند. همچنین روز بعد از درمان در صورتی که تاول وجود نداشت می توانید ازمواد آرایشی استفاده کنید. طی یک ماه موهای ناحیه تحت درمان تا حدودی رشد می کنند. استفاده از ضد آفتاب توصیه می شود تا پوست در اثر تابش خورشید دچارلک و تغییر رنگ نشود.
تاول معمولا در افراد با پوست تیره ممکن است دیده شود که البته بسیار نادر است. همچنین سایر عوارض شامل قرمزی، التهاب و ایجاد زخم موقتی است.
به عنوان نکته آخر از آنجایی که نوع مو در افراد مختلف متفاوت است نمی توان پیش بینی دقیقی از تعداد جلسات مورد نیازانجام داد.

برای لیزر درمانی می توانید به یکی از بهترین کلینک های لیزر زنجان به آدرس زنجان، خیابان سعدی وسط، جنب کتابخانه سهروردی، پلاک ۴۹، طبقه اول، مطب دکتر فرحناز زینعلی مراجعه نمایید. 

این مقاله را به اشتراک بگذارید:
دکتر فرحناز زینعلی متولد زنجان، جراح و متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر زنجان و عضو انجمن پوست اروپا و انجمن متخصصین پوست ایران است. وی در سال ۱۳۷۳ تحصیلات دکترای پزشکی عمومی را در تهران به اتمام رساند و در سال ۲۰۱۰ موفق به اخذ دانشنامه بورد عربی در رشته تخصصی پوست، مو و زیبایی شد. وی بعد از گذراندن دوره های تکمیلی به ایران بازگشت و در سال ۱۳۹۱ تحصیلات تکمیلی پوست، مو و زیبایی را با کسب نمره ممتاز در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به اتمام رساند.

مقالات مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

مژده مژده

اولین جشنواره کاشت مو و ابروی دائمی قابل رشد پرتراکم و با کیفیت بالا

در استان زنجان در کلینیک پوست و مو و لیزر و کاشت موی پارس

دکتر فرحناز زینعلی

جهت اخذ نوبت و پذیرش و مشاوره لطفا حضوری به کلینیک مراجعه فرمایید

:تلفن تماس
۰۲۴-۳۳۴۴۰۰۶۰
۰۲۴-۳۳۴۶۶۴۵۷
:آدرس مطب و کلینیک

زنجان، کوچمشکی، نرسیده به میدان دادگستری، خیابان پایین دانشگاه پیام نور، پلاک 81، طبقه سوم و چهارم، کلینیک پوست و مو و لیزر پارس

برای مسیریابی روی نقشه گوگل کلیک کنید