رفع موهای زائد با استفاده از لیزر

دستگاه لیزر الیت پلاس

امروزه اصلی ترین دغدغه افرادی که از لیزر رفع موهای زائد استفاده می کنند، دستگاهی است که با آن تحت درمان قرار می گیرند. دستگاه الیت پلاس با دو لیزر اِن دی یَگ و الکساندرایت از جمله جدیدترین لیزرهای ساخت شرکت سایناشور امریکا، دستگاهی منحصر به فرد و با سرعت بسیار بالا در عملکرد است که به راحتی برای رفع موهای زائد در همه افراد با تایپ­ های پوستی مختلف (تایپ ­های پوستی 1،2،3،4،5،6) مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه در این نوع دستگاه از دو نوع لیزر استفاده می­ شود، افرادی که پوست خود را با آفتاب یا سولاریوم برنزه کرده اند براحتی می توانند از این دستگاه لیزر استفاده کنند.

رفع موهای زائد با استفاده از لیزر

نحوه ی عملکرد لیزر در رفع موهای زائد:   

لیزر از طریق رنگ دانه های موجود در مو (ملانین)، به سمت ریشه ی مو هدایت شده و انرژی گرمایی را به فولیکول منتقل می کند.

گرمای رسیده به ریشه ی مو، اتصال فولیکول به رگ ‏های خونی ‏ای که وظیفه تغذیه و اکسیژن رسانی به سلول های مو و فولیکول را دارند، قطع کرده و باعث می‏ شود فولیکول دیگر بستر مناسبی برای تولید و رشد مو نباشد.

 

نمایشی از عملکرد و تاثیر لیزر در فرآیند رفع دائمی موهای زائد

 

نمایشی از فرآیند کاهش تراکم مو در طول دوره درمان

 

نمایشی از وابستگی تاثیر لیزر در درمان موهای زائد به دو پارامتر رنگ مو و رنگ پوست

 

معرفی دستگاه الیت پلاس و مزایای استفاده از آن

امروزه اصلی ترین دغدغه افرادی که از لیزر موهای زائد استفاده می کنند، دستگاهی است که با آن تحت درمان قرار می گیرند. 

دستگاه الیت پلاس با دو لیزر اِن دی یَگ (Nd:YAG) و الکساندرایت (Alexandrite) از جمله جدیدترین لیزرهای ساخت شرکت سایناشور امریکا (Cynosure)، دستگاهی منحصر به فرد و با سرعت بسیار بالا در عملکرد است که به راحتی برای رفع موهای زائد در همه افراد با تایپ ­های پوستی مختلف (تایپ­های پوستی 1،2،3،4،5،6) مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه در این دستگاه از دو نوع لیزر استفاده می­ شود، افرادی که پوست خود را با آفتاب یا سولاریوم برنزه کرده اند به راحتی می توانند از این دستگاه لیزر استفاده کنند.

 

این دستگاه دارای تائیدیه سازمان غذا و داروی امریکا است و سال ­ها متخصصین پوست و مو از آن به عنوان استاندارد طلایی در رفع موهای زائد نام می­ برند.

بهره ­گیری از لیزر الکساندرایت (الکس):

از لحاظ علمی این نوع لیزر جذب بالایی در ملانین (رنگدانه) دارد و قدرتمندترین نوع لیزر در رفع موهای زائد محسوب می شود. چنانچه دارای تایپ پوستی روشن هستید از این نوع لیزر استفاده کنید. استفاده از این لیزر برای پوست های تیره توصیه نمی شود چرا که ممکن است منجر به سوختگی های ناخواسته گردد.

 

بهره­ گیری از لیزر اِن دی یَگ:

این لیزر نسبت به لیزر الکساندرایت جذب کم تری در ملانین دارد و برای همه تایپ های پوستی به ویژه پوست های تیره و حتی برنزه قابل استفاده است. البته باید درنظر داشت که تاثیر آن در تایپ های پوستی روشن کم تر از لیزر الکساندرایت خواهد بود. امروزه متخصصان برای رفع موهای زائد در تمام نواحی بدن (باتوجه به اینکه رنگ پوست در نواحی مختلف بدن متفاوت است) از ترکیب لیزرهای الکساندرایت و انِ دی یگَ استفاده می کنند.

 

عرض پالس قابل تنظیم:

دستگاه لیزر الیت پلاس، عرض پالس قابل تنظیم دارد. این پارامتر در دستگاه های لیزر بسیار مهم است چرا که با تنظیم دقیق آن می توان به راحتی موهای نازک را در نواحی مختلف بدن به خصوص صورت، از بین برد.

 

هندپیس ­های متنوع:

این دستگاه مجهز به هندپیس­ های مختلف است که به راحتی در نواحی مختلف بدن قابل استفاده بوده و اپراتور با توجه به نیاز، برای کسب نتایج بهتر می ­تواند از آن ها استفاده کند. همچنین سایزهای مختلف این هندپیس ها جلسات درمانی را کوتاه کرده و از لحاظ زمانبندی برای شما ایده ­آل خواهد بود.

 

بهره گیری از سیستم کولینگ باد خنک:

 دستگاه الیت پلاس مجهز به سیستم خنک کننده Cryo 6 ساخت کمپانی زیمر (Zimmer) آلمان بوده که به طور انحصاری برای کمپانی سایناشور، سیستم کولینگ تولید می­ کند. در این سیستم، خنک کردن پوست بوسیله جریان ممتد باد خنک صورت می گیرد. سطحی از پوست که تحت درمان بوده، به طور همزمان هدف تابش لیزر و باد خنک با دمای 30- درجه سانتیگراد قرار می­ گیرد. استفاده از این خنک کننده میزان درد را به حداقل رسانده و جلسات درمان کاملا خوشایند خواهند بود. از طرفی این سیستم عوارض سیستم های خنک کننده اسپری گاز کرایو و خنک کننده های تماسی را ندارد، از جمله این عوارض شامل، احساس درد در حین درمان، سوختگی­ های هلالی شکل، انتقال بیماری­ های پوستی و سوختگی به علت انجماد پوست، می باشد.

 

بهره­ گیری از تکنولوژی روز کشور امریکا:

بهره­ گیری از تکنولوژی روز کشور امریکا در ساخت این دستگاه موجب شده در مقایسه با دستگاه­ های مشابه آسیایی و اروپایی، نتایج درمانی بسیار مطلوب، در کوتاه ترین زمان حاصل گردد. توجه داشته باشید تکنولوژی ساخت لیزر الکساندرایت و ان دی یگ در دستگاه های امریکایی با تکنولوژی ساخت آن در دستگاه ­های آسیایی و اروپایی کاملا متفاوت بوده و نتایج درمانی، قابل مقایسه با هم نیستند.

 

توجیه و صرفه اقتصادی درمان:

اگرچه رفع موهای زائد با دستگاه الیت پلاس کمی گران تر از دستگاه ­های اروپایی و آسیایی است، اما نتایج درمانیِ درخشان و تعداد جلسات درمانی کم تر (معمولا بین 4 الی 6 جلسه)، این هزینه را توجیه می کند. اگرچه درمان با دستگاه ­های آسیایی و اروپایی ممکن است کم هزینه­ تر به نظر آید، اما نتایج درمانی با این دستگاه ­ها در تعداد جلسات بیشتر اتفاق افتاده و ممکن است تاثیر درمانی کم تری را به همراه داشته باشد.

 

حضور در کلینیک ­های معتبر و فوق تخصصی:

با توجه به قیمت بالای دستگاه الیت پلاس، تنها کلینیک­ های معتبر و معروف قادر به خرید این دستگاه هستند، لذا علاوه بر استفاده از تکنولوژی منحصر بفرد این دستگاه، درمان شما تحت نظر متخصصین خبره و چیره ­دست انجام می ­شود.

 

تصاویر قبل و بعد از درمان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید:

مژده مژده

اولین جشنواره کاشت مو و ابروی دائمی قابل رشد پرتراکم و با کیفیت بالا

در استان زنجان در کلینیک پوست و مو و لیزر و کاشت موی پارس

دکتر فرحناز زینعلی

جهت اخذ نوبت و پذیرش و مشاوره لطفا حضوری به کلینیک مراجعه فرمایید

:تلفن تماس
۰۲۴-۳۳۴۴۰۰۶۰
۰۲۴-۳۳۴۶۶۴۵۷
:آدرس مطب و کلینیک

زنجان، کوچمشکی، نرسیده به میدان دادگستری، خیابان پایین دانشگاه پیام نور، پلاک 81، طبقه سوم و چهارم، کلینیک پوست و مو و لیزر پارس

برای مسیریابی روی نقشه گوگل کلیک کنید